Trakya Gazdaş Bölge Müdürü Akaslan Açıklaması

AŞ (GAZDAŞ) , Edirne’de doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla Edirnelilerin daha sağlıklı bir yaşam ortamına kavuşacağını bildirdi.

Akaslan, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne’de özellikle kış aylarında yaşanan yoğun hava kirliliğinin önüne geçilmesinde yakıt seçiminin önemli rol oynadığını belirtti.

Edirne’nin Türkiye’nin hava kirliliği en yüksek ilk 3 ili arasında bulunduğunu hatırlatan Akaslan, sağlıklı bir kent yaşamı için Edirnelileri doğalgaz kullanımını yaygınlaştırmaya çağırdı.

Akaslan, “Kent nüfusu ve sanayileşme arttıkça sağlığımızı tehdit eden hava kirliliği de artıyor. Vatandaşlarımızın yakıt seçimini bilinçli bir tercihte bulunarak temiz yakıttan yana kullanmaları, çocuklarımızın ve kentimizin geleceğini etkileyecek” dedi.

, bugün pek çok gelişmiş ülkede olduğu gibi Türkiye’de de günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini vurgulayan Akaslan, şöyle devam etti:

“Bilindiği gibi hava kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri, atmosferde miktarı artan zararlı maddelerin solunması sonucu ortaya çıkıyor. Doğalgaz, bu açıdan kömür ve fuel-oil ile karşılaştırıldığında hem daha temiz, hem de ısınma açısından daha verimli bir yakıttır.”

Google Aramalar: