GAZDAŞ, İç Tesisat Firmalarıyla Buluştu

İç tesisat dönüşüm sürecini daha seri hale getirmek isteyen GAZDAŞ, Trakya bölgesindeki sertifikalı iç tesisat firmalarıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
GAZDAŞ, iç tesisat dönüşüm çalışmalarını masaya yatırmak amacıyla Trakya bölgesindeki sertifikalı iç tesisat firmalarıyla bir araya geldi. 2011 yılı doğal gaz iç tesisat dönüşümü çalışmalarının değerlendirildiği ve 2012 yılına ait hedeflerin paylaşıldığı toplantı, 165 katılımcıyla gerçekleştirildi.
Toplantıya, 71 Yetkili Tesisat Firması Katıldı
, , , ile GAZDAŞ İç Tesisat Bölümü yetkililerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ilinin farklı bölgelerinden 71 yetkili tesisat firması katıldı.
GAZDAŞ ile Yetkili Firmalar Arasındaki Bilgi Paylaşımı Arttırılmalı
Toplantıyla ilgili değerlendirme yapan GAZDAŞ Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan, geçtiğimiz yıl yoğunlaşan doğal gaz dönüşüm taleplerinin karşılanması konusunda tüm faaliyetleri kapsayacak şekilde
bir bilgi paylaşımında bulunulduğunu ve sürecin hızlandırılması için gerekli adımların konuşulduğunu ifade etti.
Doğalgaz İç Tesisat Dönüşüm Çalışmalarının Hızlandırılması İçin Neler Yapılmalı?
Tamer Akaslan, toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Değerlendirme toplantısında, iç tesisat firmalarımıza, 2012 yılı için hedeflediğimiz abone ve gaz kullanım sayıları hakkında bilgi vererek, onlardan, sürece hazırlıklı olmalarını istedik. Birlikte; proje çizimleri, tesisat yapımı ve randevu süreçlerinde performansın artırılması için alınması gereken tedbirleri değerlendirdik. Firmalardan, aynı yerdeki tesisatların tamamını güvenlik ve fonksiyon açısından hazır hale getirdikten sonra randevu talep etmelerini istedik. Böylece,  tek seferde birden çok aboneye doğal gaz sağlama imkanı bulabileceğimizi ve bunun da vatandaşlarımızın doğal gaza kavuşma sürecini hızlandıracağını belirttik. Ayrıca, abonelerimizin yetkisiz firmalar tarafından mağdur edilememeleri için, bizlerle yetkili tesisat firmaları arasındaki bilgi paylaşımının artırılması gerektiğine vurgu yaptık.”
Aboneler, İç Tesisat Dönüşümlerini, Sertifikalı Firmalara Yaptırsınlar
İç tesisat dönüşümü sürecinde vatandaşlara da önemli sorumluluklar düştüğünü belirten Tamer Akaslan,  “İç tesisat firmalarıyla çalışmalarımızı hayata geçirirken vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor.  Doğal gaz iç tesisatının da en az altyapı şebekeleri kadar güvenli şekilde kurulması büyük önem taşıyor. Bunun için abonelerimiz, düşük maliyetli ve güvenliklerini hiçe sayan uygulamalardan sakınmalı ve bu işlemi sertifikalı firmalara yaptırmalılar. Abonelerimizin, tesisatın yapımı sırasında bir sorun yaşamamaları ve tesisatın kalite standardına uygun şekilde kurulması için çalıştıkları firma ile sözleşme imzalamaları gerekiyor. Sözleşmede firmanın sahip olduğu sorumluluklar, işin bitirilme süresi, kullanılacak malzemeninin nitelikleri ve ödeme şekli mutlaka yer almalı. Mevzuat gereği zorunlu olan iç tesisat sigortasının iç tesisat firmasından talep edilmesi de unutulmamalı” dedi.

Google Aramalar: